Nedēļa Reikjavīkā

Nu ko! Jau nedēļa! Sākot ar to brīdi, kad tādā kā autopilotā krāmēju mantas, it kā domāju par to, kas nepieciešams līdzi, kas jāpagūst pirms izlidošanas un vēl, un vēl… Atklāti sakot, viss šis laiks līdz 24. augustam tika aizvadīts tādā pilnīgā mierā, un tajā vārdā, kas ir pilnīgi un galīgi pretējs aizrautībai… Tikai tajā brīdī, kad no lidmašīnas mazā, šaujamlūcīgā lodziņa pamanīju Īslandes aprises – tikai tad es patiešām sapratu, uz kurieni esmu atbraukusi. Un tas tad nu arī bija brīdis, kad Arta ar visplatāko smaidu sejā iekārtojās lidmašīnas krēslā – pilnībā gatava uzsākt šo piedzīvojumu ar desmitkārtīgu aizrautības sajūtu, kas bija mazliet pietrūkusi visu šo gatavošanās laiku!

PIRMĀ DIENA: Saulainā Reikjavīka

Šī bija diena, kad bija sajūta – jāapskata VISS, jo visu atlikušo nedēļu līšot (tā man teica ziņas, bet nekad tām vairs neuzticēšos – te paredzēt nevar neko!)!

Gājiens no busiku stacijas līdz dzīvoklim bija nieka 20 min – tiesa, ar pus-iedzīves koferi tas nebija TIK viegli, cik biju iedomājusies, bet (ak jā!) koferis nebija tik smags, jo lidsabiedrības ierobežojumu dēļ gandrīz visu atstāju mājās (ha!). Bet lai vai kā – nonākot savā rajonā, sapratu, ka “Jā! Te ir lieliski!”: 2 min gājiens līdz okeānam, dzīvoju pašā centra rajonā, kur līdz tūristu ielai un darbam redakcijā (kas varētu tikt dēvēts par pašu centru-centru) ir tikai kāds 10 min gājiens, dzīvoklis ir superīgs, omulīga istaba, dzīvokļa biedrs Reinis (jeb, kā dāņu meitenes viņu nodēvēja, Rainis) arī ir kūl… Kad pievēlos pie mājas, tad palīdzēja pa kāpnēm uzstiept manus 20 kg, uzvārīja kafiju, izstāstīja, kas un kā, uzcienāja ar virtuļiem (oi, tos te mēs ēdīsim DAUDZ, jo te ir atradnes (vēlāk paskaidrošu)!). Tātad no dzīvošanas viedokļa te viss ir super, un, mazliet iekārtojusies savā mīlīgajā istabā ar vienu mākslīgo puķi uz palodzes, devos pilsētas izpētē!

Protams, sekoja brauciens Hallgrímskirkja (Reikjavīkas bildēs visbiežāk redzētās baznīcas) tornī, jo šī taču bija vienīgā diena turpmākajos četros mēnešos, kad spīd saule un kad var apskatīt Reikjavīku no augšas! 🙂

2

OTRĀ DIENA: Diena otrā, kad atkal spīd saule (nu re! ziņām tiešām nevajag ticēt!), un, nodrošinājusies ar pastaigas labāko draugu- Virtulis Kastē, dodos izpētes gājienā. Ieņemu aptuveni dienvidu virzienu, nonāku pie okeāna un turpinu piekrastes pārgājienu uz rietumiem. Skaista diena, skaista atpūta, skaists karamelīgā virtuļa notiesāšanas brīdis ar vēl 4 sēdošām lapsenēm uz soliņa… Principā diena, kad aptuveni sāku saprast Reikjavīkas pilsētas rajonu uzbūvi – ja dzīvoju paša centra 101 rajonā, tad tagad sapratu, ka 108 rajons ir diezgan ļoti ellē ratā. Un kārtējo reizi pie sevis klusītiņām (un tagad jau ļoti publiski) nopriecājos par to, kur dzīvošu es!

8

TREŠĀ DIENA: Reģistrējos, lai esmu legāla Arta Īslandē

Pamostos ar vienu mērķi – iet piereģistrēties un saņemt savu Kennitala (īslandiešu ID kodu), lai varu būt pilnvērtīgs šīs valsts iedzīvotājs – un laikam būtu tikai jauki pateikt varasiestādēm, ka te es tāda arī esmu (ha!). Nu tad arī dodos, tikai kādu 40min gājiens. Bet diena nebūtu diena, ja neiebāztu degunu kādā, pa logu noskatītā, galerijā. Kārtējo reizi iedvesmojusies un sapratusi, ka šejienes mākslinieku stils ir man pavisam ļoti saprotams un tas, kas veidojas kā koptēls arī manos ik pa reizei radītajos darbos – pārņem silta sajūta (šajā brīdī varbūt arī no tā, ka esmu galerijā uzturējusies pārāk ilgi ar virsdrēbēm) un dodos tālāk sava nospraustā mērķa izpildē!

7

Nonācu ofisā, nonācu botāniskajā dārzā, nonācu otrā, okeāna apskalotās, (tā! šie komati man sāk pamazām sagādāt grūtības – sen neesmu rakstījusi stāstus; un vai tiešām patiesais talants uz komatu likšanu latviešu valodas esejās ir mani pametis? ha! Nu gan jau, ka nē – izlikšos, ka viss oki poki, un tik turpinu! Ak jā.. kur es paliku) Reikjavīkas galā – jā, skaista promenāde tur bija!, nonācu Reikjavīkas tēlniecības muzejā, nonācu uz galvenās shopping ielas, un palēnām šļūcu uz mājas pusi (normāli iet jau vairs nebija iespējams, jo, kārtējo reizi, ļoti, ļoti daudz km tika nostaigāti).

CETURTĀ DIENA: 10 km kāpiens Esjā! 

Diezgan straujš sestdienas rīts, kad modinātājs pa miegam ir atspiests un pamosties no tā, ka Reinis jau čabinās pa virtuvi, meklējot sev brokastis. Lecu no gultas, rauju kājās zeķes, skrienu uz virtuvi, paēdu un ar Reini aši knaši skrienam uz busiku staciju, lai tur satiktu vēl ap divdesmit randomā sarunātajiem neatkarīgajiem Erasmus kalnos kāpt gribētājiem (visi vnk nonācām pie busika, un, uzrunājot vienu, otru, trešo, saproti, ka visi ir studenti, un visi dodamies uz vienu galapunktu). Kad iekāpjam busikā (un tieši šodien šis busiks ir par brīvu!), pabraucam un izkāpjam pieturā, kur ik-pa-trīs-stundām-ejošais busiks mūs savāks, lai aizvestu uz kalnu. Emmm, kad buss atnāca, šoferis saprata, ka viņš var nodrošināt apsēsties tikai četriem cilvēkiem, tāpēc mums tika izsaukts speciāls norīkojuma buss. LABI! Es iegrimstu pārāk sīkās detaļās! LAI VAI KĀ – viss sanāca super, jutāmies īpaši un mīlēti!

Kalnā uzkāpām, ar Reini virsotni sasniedzām pirmie! Ierakstījām virsotnes kladītē 28.08.2016 datumu, parakstījāmies- un gājām sameklēt akmeni, kura aizvējā apsēžoties, varēsim mieloties ap saviem līdzpaņemtajiem virtuļiem (jā, tieši tā – es Īslandē 70% pārtieku no virtuļiem, kā izklausās – un decembrī mājās atgriezīšos pati kā virtulītis ha!).

10

Nu sagaidījām jau arī pārējos:

FullSizeRender_6
Emm, jā! Mēs visi kaut kā jocīgi izskatāmies haha! Pa kreisi Reinim jau kuro reizi rokā iespiestais telefons, lai kaut ko nofočētu. Šoreiz, pārmaiņas pēc, tas bija selfijs ar mums un tām divām labajā pusē. Anna un Julie ir no Dānijas – abas ļoti foršas! Šī bilde pārliecina (ha!)

Mājupceļā saņemu Facebook notifications, ka esmu ietagota* kaut kādā rakstā. Izrādās Reykjavik Excursions kompānija meklē cilvēkus, kas pirmdien ir gatavi braukt uz lavas tuneli palīdzēt uzfilmēt reklāmas rullīti! Piesakos, saņemu pēdējo brīvo vietiņu – un yeiy! Izskatās, ka man būs lieliska DIENA SESTĀ! 🙂 Par brīvu tieku uz izbraucienu ārpus Reikjavīkas!  Lasi zemāk, kā gāja!
*par visu šo ietagošanu jāsaka mega-hjūdž PALDIES Līgai no 2×2 🙂 buč!

PIEKTĀ DIENA: Hallgrimskirkja angliskā mese

Nu skaisti! Kad gribi dzirdēt ērģeļu mūziku, un nonāc dievkalpojumā, kas tiek organizēts visiem angliski runājošajiem luterāņiem Reikjavīkas populārajā Hallgrimskirkja baznīcā! Šķiet, pirmo reizi dzīvē svētdienā atrados dievkalpojumā – neesmu šādu tradīciju pārņemta, bet, priekš kaut kā jauna, tas bija tiešām skaisti! Cilvēki pozitīvi, dziedoši! Iepazinu Brandy no ASV, kurš ir PHD doktors bio-kaut-kamī (*te mana Brigita, kas arī ir bio-kaut-kas saķer galvu par manu kaut-kas nespēšanu izskaidrot haha!) un visu vasaru izceļojies pa Eiropu. Maza saruna ar viņu, uz lapiņas uzrakstītas norādes, kā nokļūt līdz Esjai, jo rīt viņš gribot kāpt kalnā – ar visplatāko un draudzīgāko smaidu viens no otra atvadāmies un novēlam jauku atlikušo dienu! Tā lūk, svētdiena Reikjavīkā!

6

SESTĀ DIENA: The Lava Tunnel 

Brauciens uz lavas tuneliiiiiiiiiii yeiyyyy!!!!! Nonākusi tur, kur pulcējas grupiņa, iepazīstu ekskursijas vadītāju – ļoti atraktīvu, superīgu īslandieti, kurš, kā izrādās, vada projektu, lai šis tunelis tiktu labiekārtots un tūristi, kas tur rāpelē vairs nedara cūcības, kā arī nenonāk dzīvības briesmās. Stāsts, ko H izstāstīja:

Lavas tunelis ir riktīgi populārs, jo viens no retajiem, kurā Tu vari vnk iet un kāpelēt bez maksas, bez gida, bez sagatavotības. Vienvārdakot, uz paša izjūtām, kāp, cik dziļi tunelī gribi – kaut līdz dibenam (kas ir 1360m, ja precīzi, ejot pa tuneli). Bet ne vienmēr tie kāpēji ir sagatavojušies tam, ka līdzpaņemtajam ai-fonam baterija var arī izlādēties, un zibspuldze vairs nestrādās. Tad tu paliec kā pusdienas tunelī dzīvojošajiem troļļiem! ha! Nu nē, konkrēti šie tūristi, kas, pilnīgā tumsā, jau zaudējuši jebkādas cerības, izbiedēja divus citus profesionālos alu kāpējus, kas bija šajās brīvdienās izdomājuši pakāpelēt līdz tuneļa dibenam. 

Nu lai vai kā – pavadot pāris stundas tunelī ar vēl sešiem tūristiem no Kanādas, Īrijas, Kostarikas, Francijas un Nīderlandes bijām īsti modeļi filmētājiem, stāstot par saviem iespaidiem, sapratu, ka to nu es piedzīvot negribētu. Ne to, ka izbeidzas lampiņas baterija, ne to, ka kāpjot aiz kāda akmens sēdošs cilvēks izlien manā priekšā. Biedējoši!

0

Lai vai kā, ar H norunāju, ka Grapevine redakcijā nopičošu ideju uzrakstīt par šo brīnišķīgo misiju aizsargāt šo tuneli, kas, lavas straumei plūstot, izveidojies pirms 5000 gadiem, izēdot tā ceļu līdz pat pazemei un tādējādi šim Raufarshollerin (jā, tieši tā! Decembrī, kad uz Ziemassvētkiem braukšu mājās, visi domās, ka ļoti runāju īslandiski. Patiesībā tikai salikšu kopā visus šo lavas tuneļu, geizeru, baznīcu nosaukumus itkā veidojot teikumus, un būšu liela valodas pārzinātāja hahha) lavas tunelim ierindojoties trešajā vietā starp Īslandes lielākajām lavas tuneļu alām. Produktīvi!

SESTĀ DIENA: Plānoju darbus un daudz ēdu!

Tieši tā! Šādi mēdz izskatīties mana un Reiņa dzīvokļa virtuve! Konkrēti šādi tas bija pirms mūsu Virtuļu-ballītes, bet aptuveni pāris dienas pirms šī, izskatījās tieši tāpat (LOL!). Nu šis ir bonuss dzīvojot pie veikala Bonus, ko lai citu saka! Šis arī iemesls, kāpēc varēsiet mani saukt par virtulīti, un ciemiņi, kas brauks ciemos, vedīs man arvien lielāka izmēra bikses!

FullSizeRender (1) FullSizeRender (2)

SEPTĪTĀ DIENA: Pēdējā diena pirms prakses sākuma Grapevine redakcijā! 

Nu ko, jānokārto pēdējās formalitātes Register Iceland ofisā, lai viss ar manu uzturēšanos Īslandē būtu oficiāli.. Un, jau kuro dienu ejot gar Harpu – lielo Reikjavīkas koncertzāli, gāju apskatīties, kas tad tas par arhitektūras brīnumu! 🙂 Nu skaisti! Šī noteikti ir vietiņa, uz kuru nākšu kādā brīvā dienā, gribēdama mazliet pastrādāt ārpus mājas – visiem pieejams wifi, fantastiska atmosfēra un gaisma! Pēdējās brīvās dienas atklājums, kad mēģini kadrā iekļaut katru saules zaķi, kas iespīd sejā un spēlējas uz Harpas sienām! Skaisti!

FullSizeRender

Tādas manas pirmās dienas Reikjavīkā! Īsi un konkrēti sakot – man patīk! Ļoti! Nu ļoti, ļoti!

Par to, kā sekojoši gāja manā pirmajā darba dienā un otrajā!

One Reply to “Nedēļa Reikjavīkā”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s