Atā, Reikjavīka!

Godīgi sakot, laiks skrien tiešām nemanot! Nemaz tik sen šķiet tā diena, kad 2016. gada augustā atbraucu uz Islandi, lai līdz Ziemassvētkiem rakstītu vietējai izdevniecībai. Novembrī jau biju nopirkusi biļeti atpakaļceļam, lai 2017. gadu sagaidītu Reikjavīkā. Un tā nu tas sākās… Mazliet ilgāk, vēl mazliet, vēl mazliet – un ģimene, draugi atmeta ar roku mēģinājumiem saprast, uz cik ilgu laiku esmu šeit Islandē nobāzējusies.

Tomēr pusotru gadu pavadot Reikjavīkā, kas ir būtībā visu šo laiku bijis ne šis, ne tas – ne liela pilsēta, ne mazpilsēta – ar draugu izlēmām, ka ir laiks pārmaiņām. Islandi pamest vēl neesam gatavi, bet pārvākties tuvāk dabai gan. Galu galā tas ir tas tas iemesls, kāpēc vēl esam šeit – daba: ziemeļblāzmas, ledāji, vulkāni, lavas lauki, kalni, ūdenskritumi, pelnu tuksneši un okeāns/ piedzīvojumi: pārgājieni, braucieni ārpus pilsētas, fotografēšana, upju šķērsošana līdz mašīnas durvju rokturiem, ik desmit minūšu mainīgie laikapstākļi, piedzīvojot 5 (ne 4) gadalaikus stundas laikā – tas viss sasummē to, kāpēc esam šeit.

Pēc pārdomu un traku ideju pilniem Islandes tumšajiem vakariem, sekojām savai sajūtai par pārvākšanos uz Islandes austrumu fjordu ciematiņu. Decembra sākumā trīs dienu laikā paguvām apbraukt apkārt visai Islandes salai (nebūšu slinka, un drīzumā uzrakstīšu arī par to), kā arī savā intensīvajā braucienā paguvām apstāties fjordu ciematā Seydisfjordur (Seyðisfjörður) – ko nu jau trīs dienas saucam par savām jaunajām mājām.

Seydisfjordur

Nu tagad atbilde ir skaidrāka! Šī brīža plāns ir palikt Islandē līdz rudenim. Mazliet dīdos par to, ka gribu turpināt mācības – tad noteikti lēmums par turpmāko galamērķi būs saistīts ar potenciālo universitāti, bet to jau laiks rādīs! Tagad koncentrējamies uz iekļaušanos savā iedvesmojošajā jaunajā, mazajā Seyðisfjörður komūnā!

Un gluži, kā iesākot savu Islandes piedzīvojumu, arī tagad ir daudz jaunu novērojumu, notikumu – par to visu rakstīšu, lai, pirmkārt, neaizmirstu, un, otrkārt, turu savus tuvākos informētus, kā mums te iet! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s